Başhekimimiz Uzm.Dr.Recep HACI’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama mesajı
18 Mayıs 2022

Başhekimimiz Uzm.Dr.Recep HACI’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama mesajı

İstiklal mücadelemizin sembol günü olan 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıldönümünü kutlamanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Atatürk'ün "doğum günüm" dediği

19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür.

Tarihi, mücadeleler ve zaferlerle dolu olan milletimiz;  kendisine topyekûn savaş açıldığı bir ortamda, Gazi’nin öncülüğünde yıllar süren destansı bir kurtuluş mücadelesi sergileyerek azim ve inancını aynı hedefte birleştirip yekvücut olarak hareket ettiğinde karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya ispat etmiş ve elde ettiği muazzam zaferle istiklâlini bütün dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu anlamlı günün, 19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin bir göstergesidir.

Büyük Önder Atatürk, 'Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz' diyerek Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır.

Geçmişini unutmayan vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutan, azimli ve çalışkan bir gençliği yetiştirmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Çünkü bir ülkenin geleceği, o ülkenin gençlerine bağlıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta gençlerimiz olmak üzere  “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını” içtenlikle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla, minnetle anıyorum.
19 mayıs1.jpg