Klinik Ziyaretçi Kuralları
10 Kasım 2022

ZİYARETÇİ VE REFAKATÇİ İÇİN BİLGİLER
Hastanız bizim misafirimiz olup hastanemizde ziyaretçilerini kabul etmek için değil tedavi olmak amacı ile yatmaktadır. Bu nedenle aşağıda belirtilen kurallara uymanız bizim için değil hastanız için önem taşımaktadır. İstisnai durumlarda, ziyaret konusunda lütfen doktor/hemşirelerimizle bağlantı kurunuz.
1.    Hasta ziyareti 12:00-14:00 ve 19:00-21:00 saatleri arasındadır. 
2.    Hastanızın ve diğer hastaların rahatsız olmaması için ziyaretçi sayısı iki kişiyi geçmemelidir, çok kalabalık ziyaretler yapmayınız. 
3.    Hastanızın sağlığı açısından ziyaret süresini 15 dakikadan uzun tutmayınız. 
4.    Hastalarınız durumu hakkındaki bilgiyi doktorunuzdan, vizit saatlerinde alabilir veya doktorunuzu polikliniğinde ziyaret edebilirsiniz.
5.    Hastalarınızın sağlığı açısından dışarıdan yiyecek ve içeçek getirmeyiniz. 
6.    Hasta ziyaretlerine 12 yaş altı çocuk getirmeyiniz. 
7.    Hastanıza veya diğer hastalara yapılacak tedavi, vb uygulama esnasında odayı boşaltınız. 
8.    Hasta mahremiyetine dikkat ediniz. 
9.    Sağlık durumları nedeniyle ziyaretçi kabul edilmeyen bölümlerde (yoğun bakımlar) ziyaret için ısrar edilmemesi hastalarımızın yararınadır. 
10.  Hastanemiz yoğun bakım ünitelerinde hasta ziyareti yoğun bakım ünitesi girişinde asılı olan kurallar çerçevesinde yapılmaktadır. 
11.  Hastanemiz doğumhanesinde kesinlikle ziyaretçi kabul edilmemektedir. 

KİMLER HASTA ZİYARETİNE GİTMEMELİDİR 
Kronik hastalığından dolayı enfeksiyon kapmaya yatkın olan hastaların ziyaretine, ateş, öksürük, aksırık ve balgam çıkarma gibi şikayetleri olanlar ve bilinen bir enfeksiyon hastalığı olanların gelmesi uygun değildir.