T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Yalova Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Yalova Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastane Odasında Nikah

Güncelleme Tarihi: 31/05/2021

Yalova'lı Evra (Sakar) Akgün ve Gökhan Akgün çifti kanser hastası olan ve Yalova Devlet Hastanesi nde yoğun bakımda tutulan annelerine moral olsun diye hastane odasında nikah kıydı. Kanser hastası anne ise nikahı yattığı yerden yaşlı gözlerle izledi.Yalova Devlet Hastanesi mutlu olduğu kadar hüzünlü bir nikah törenine ev sahipliği yaptı. 14 yıldır Kanser hastalığı ile boğuşan Ayla Sakar (55), kısa bir süre önce enfeksiyon kaparak Yalova Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi nde yoğun bakıma alındı. Doktorların durumunun kritik olduğunu dile getirmesi üzerine aile bir karar aldı. Ayla Sakar ın nişanlı kızı Evra Sakar nişanlısı Gökhan Akgün e yaz aylarında yapılacak olan nikahı öne çekmeyi teklif etti. Gökhan Akyüz ise bunun yoğun bakımdaki Ayla Sakar a moral olacağı ve iyileşme sürecine katkı vereceği için düşünmeden kabul etti. Kısa süre içerisinde hazırlıklara başlandı. Yalova Devlet Hastanesi yönetiminden de izinler alındı. Ardından Ayla Sakar ın tedavi gördüğü odada nikah kıyılması için düğmeye basıldı. ? nce gelin ve damat hastaneye geldi. Davetlilerin alkışları altında tedavi gören anneleri Ayla Sakar ın odasına girdiler. Prosedür gereği yüzlerine maske takan ve dezenfekte olan genç çift annelerinin elini öptü. Nikah memuru ve nikah şahitlerinin de gelişi ile hastane odasında genç çiftin nikahı kıyıldı. Ayla Sakar ise kızının mürüvvetini hasta yatağında yaşlı gözlerle izledi. Nikah sonrasında kızı ve damadı ile hatıra fotoğrafı da çektiren kadının mutluluğu gözlerinden okundu.
Amaçlarının annelerini mutlu etmek ve ona moral sağlamak olduğunu vurgulayan Evra (Sakar) Akgün ve Gökhan Akgün çifti, "Annem bir süreden beri hastanede olduğu için ona moral olsun diye nikahı öne çektik. Annem de buna çok sevindi. Kendisi çok mutluydu. Amacımıza ulaştık. İyileşmesine bir nebze dahi katkı verebildiysek ne mutlu bize" dedi.
Ayla Sakar ın eşi Sacettin Sakar ise, "Eşim, 2003 yılında kanser oldu. O zamandan beri tedavilerini sürdürüyoruz. Ancak 23 gün önce enfeksiyon kaptığı için eşimi Yalova Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi nde yoğun bakıma aldılar. Durumu da ağırlaştı. Bizde o nedenle kızımızın nikahını öne çektik. Bu nikaha annesinin de şahit olmasını istedik. O nedenle hastanede nikah kıydık" diye konuştu.
Hastanede tedavi gören hastalarda mutluluğa ortak oldular. Koridora çıkarak nikahın kıyılacağı odanın önüne gelen hastalar, genç çifti ve yakınlarını tebrik etmeyi de ihmal etmediler.

  • nikah.jpg