T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Yalova Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Yalova Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Engelsiz Sağlık İletişim Merkez

Güncelleme Tarihi: 27/03/2020

Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi
Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi ESİM Mobil Uygulaması ESİM Projesi. Hayata geçirildi.


    ? zellikle işitme Engelli vatandaşlarımız cep telefonlarına yükledikleri ESİM Projesi programı ile sağlıkla ilgili her hangi bir sorun olduğunda cep telefonları ile anında 112 Acil Sağlık ambulansına ulaşarak durum hakkında bilgilendirmede bulunabilecekler. 
    ESİM Projesi işitme engelli vatandaşlarımızı acil durumlarda hayata bağlamak üzere Sağlık Bakanlığı nca geliştirildiği öğrenildi. Geliştirilen proje ile ilgili olarak ilgililer, ?Proje ile birlikte engelli vatandaşlarımız kişisel telefonlarına ücretsiz olarak indirecekleri mobil uygulamalar aracılığıyla 112 Acil Servis e anında ihbar yapabilir, dilerler ise görüntülü konuşma başlatabilir ya da anlık mesajlaşma yapabilirler. Saniyelerin bile çok büyük önem arz ettiği Acil Durum vakalarında ciddi zaman kazabilirler. 
    Mevcut son teknoloji kullanılarak geliştirilen uygulamalar sayesinde tek tuşla 112 Acil Servis e ihbarda bulunabilir ve ihbar ile birlikte GPS kullanarak bulunduğunuz yeri yani konumunuzu da gönderebilir ve hatta kaza ile ilgili fotoğrafları da gönderilebilirsiniz

  • engelsiz (3).jpg
  • engelsiz (4).jpg
  • engelsiz (5).jpg
  • engelsiz (6).jpg
  • engelsiz (7).jpg